šk.r. 2010/2011

Školský výlet

Dňa 26. mája 2011 naša škola zívala prázdnotou, všetci sme boli na výlete.

Tento rok sme sa rozhodli navštíviť hlavné mesto – Bratislavu. Prvá cesta viedla do detského interaktívneho múzea na výstavu s názvom Farby Afriky. Deti prostredníctvom lektora, rekvizít a obrázkov spoznávali farby africkej prírody, obyvateľov, oboznamovali sa s produktmi, ktorými je Afrika známa, so spôsobom života ľudí, hudbou a ich príbytkami. Najväčším zážitkom bola možnosť vyskúšať si oblečenie, či vliezť do domčeka. Z výstavy sme sa presunuli do laboratórnej časti, kde si deti vyskúšali, ale najmä zopakovali vedomosti z fyziky. Z múzea sme sa presunuli k Dunaju, kde nás čakalo ďalšie prekvapenie – cesta vláčikom Prešporáčikom. S ním sme mali možnosť spoznať historické centrum Bratislavy, významné budovy a dominantu mesta – Bratislavský hrad. Návštevu Bratislavy sme zavŕšili prechádzkou po pešej zóne, kde sme neobišli Čumila, Schőnenáciho, Napoleona a Paparazziho.

Domov sme prišli unavení, ale spokojní, okrem mnohých zážitkov aj s novými skúsenosťami a vedomosťami.

Mgr. Kinga Studenčanová, učiteľka