šk.r. 2010/2011

Deň Zeme

Už tradične si každý rok pripomíname Deň Zeme. Naša krásna a jedinečná planéta je veľmi krehká a zraniteľná. Preto sa snažíme žiakom pri každej príležitosti pripomínať, aké je dôležité chrániť prírodu. V poslednom predveľkonočnom školskom týždni sme si pripomenuli tento významný deň rôznymi činnosťami. Deti si vypočuli environmentálnu  rozprávku, v ktorej si aj samé zahrali. Poukázali na negatívne javy a hľadali riešenie ako ich odstrániť. Zahrali si rôzne pohybové hry, v ktorých využili odpadový materiál (plastové fľaše a poháre, kartónové krabice, plechovky). Z vrchnákov od plastových fliaš vytvorili naši žiaci krásne farebné obrázky, ktoré potešili oko i dušu človeka. Všetky triedy sa zapojili i do čistenia mesta. I naďalej budeme deti viesť k tomu, aby bol pre ne každý deň Dňom Zeme.

Jarmila Kucmanová, učiteľka