šk.r. 2010/2011

Európsky futbalový týždeň

V rámci medzinárodného športového projektu Special Olympics – European Football Week sa do XI. ročníka zapojila aj naša škola. Toto podujatie prebieha v 45 krajinách Európy a centrálnej Ázie. V rámci Slovenka sa do tohto projektu zapojilo 16 miest.

Vyvrcholením bol turnaj v unifikovanom futbale žiakov do 16 rokov na multifunkčnom ihrisku pri FK SLAVOJ v Sládkovičove dňa 19. 5.2011.

Turnaj slávnostne otvoril primátor mesta Ing. Anton Szabó. Do turnaja sa zapojilo 15 žiakov našej školy. Partnermi im boli  6 žiaci  zo ZŠ s MŠ K. Kuffnera v Sládkovičove. Hrali  3 zmiešané družstvá podľa pravidiel unifikovaného futbalu založených na pravidlách medzinárodnej futbalovej federácie FIFA a pravidlách Special Olympics. Zápasy v duchu „Fair Play“ rozhodoval ujo Loli. Medzi zápasmimali všetky deti možnosť vyskúšať si „ ozajstný“ futbalový tréning. Všetci športovci boli ocenení. Ceny im slávnostne odovzdala pani prednostka MsÚ Ing. Milena Poláková.

Cieľom projektu je spoločné trénovanie a súťaženie športovcov s mentálnym postihnutím a ich zdravých partnerov. Unifikovaný šport ponúka veľa príležitostí na rozvoj schopností a zručností detí, nadväzovať nové priateľstvá, prežiť pocit jednoty a spolupatričnosti a hlavne prekonávať bariéry medzi zdravými športovcami a športovcami s mentálnym postihnutím.

Tento deň splnil svoj cieľ. Všetci hráči boli futbalisti bez akéhokoľvek rozdielu, mali radosť z hry, všetci boli ocenení a tým môžeme povedať, že vyhrali všetci.

Ďakujeme MsÚ za spoluprácu a vecné ceny, žiakom zo základnej školy a všetkým, ktorí nám pomáhali pri organizácii tohto športového dňa, ktorý má hlbokú myšlienku a významné poslanie.

Mgr. Andrea Orichelová, učiteľka