Centrum voľného času

Centrum voľného času  zabezpečuje pre deti nenáročnú záujmovú činnosť podľa výchovného programu školského zariadenia zameraného na uspokojovanie a rozvíjanie ich záujmov v čase mimo vyučovania.

Výchovno-vzdelávacia činnosť vo voľnom čase umožňuje individuálny rozvoj osobnosti dieťaťa. Podporuje vytváranie jeho vzťahu k užitočnému tráveniu voľného času,  aktívnemu oddychu, rozvoju svojho talentu a celoživotnému vzdelávaniu. Učí ho úcte k ľudským právam a základným slobodám, k porozumeniu a znášanlivosti, tolerancii, kultúrnym a národným hodnotám a tradíciám štátu a ako aj iným kultúram a národom.

Činnosť v CVČ je realizovaná formou krúžkov, ktoré sa vyberajú podľa záujmov žiakov. V súčasnosti sú záujmové útvary zamerané na tieto oblasti:

-          práca s IKT

-          turisticko - branný krúžok

-          hudobno – dramatický krúžok

-          tanečný krúžok

Centrum voľného času je určené pre deti a mládež vo veku od 11 do 30 rokov. Jeho činnosť prebieha každý pracovný deň od skončenia vyučovania do 15:15 hod.